Sweden Business and Occupations: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 214: Line 214:
|  
|  
|-
|-
| barkare
| barkare  
| tanner
| tanner  
| (1829)
| (1829)
|-
|-
| barnförlossare
| barnförlossare  
| male midwife  
| male midwife  
|  
|  
Line 224: Line 224:
| barnmorska  
| barnmorska  
| female midwife  
| female midwife  
|
|-
| barnpiga
| maid for children
|  
|  
|-
|-
Reviewer, editor, pagecreator
28,313

edits