Armenian Genealogical Word List: Difference between revisions

→‎Գ: added գաղթական
(→‎Ա: added անգործ)
(→‎Գ: added գաղթական)
Line 325: Line 325:
| width="25%" | '''Armenian'''  
| width="25%" | '''Armenian'''  
| '''English'''
| '''English'''
|-
| գաղթական
| refugee, emigrant
|-
|-
| գավառ, գաւառ
| գավառ, գաւառ
2,603

edits