2,603
edits
m (category) |
mNo edit summary |
||
| Line 48: | Line 48: | ||
| church | | church | ||
| եկեղեցի | | եկեղեցի | ||
|- | |||
| city | |||
| քաղաք | |||
|- | |- | ||
| date (day) | | date (day) | ||
| Line 96: | Line 99: | ||
| single, unmarried | | single, unmarried | ||
| ամուրի | | ամուրի | ||
|- | |||
| village | |||
| գյուղ | |||
|- | |- | ||
| wife | | wife | ||
edits