Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 52: | Line 52: | ||
|- | |- | ||
| Ekeskog | | Ekeskog | ||
|Eknaberga | |||
| Ekshärad | | Ekshärad | ||
| Eksjö Landsförsamling | | Eksjö Landsförsamling | ||
| Eksjö Stadsförsamling | | Eksjö Stadsförsamling | ||
|- | |||
| Eksta | | Eksta | ||
| Eldsberga | | Eldsberga | ||
| Elin | |||
| Eling | | Eling | ||
| Elinghem | |||
|- | |||
| Eljaröd | | Eljaröd | ||
| Elleholm | | Elleholm | ||
| | | Elofsremma | ||
| Elovsbacka | |||
| Elvsåker | |||
|- | |- | ||
| Emmaboda | | Emmaboda | ||
| Emmislöv | | Emmislöv | ||
| Emtervik | |||
| Enbacka | |||
| Endre | | Endre | ||
|- | |||
| Eneby (Kinda Härad) | |||
| Eneby (Bråbo Härad) | |||
| [[Stockholm: Engelbrekt|Engelbrekt]] | | [[Stockholm: Engelbrekt|Engelbrekt]] | ||
| [[Göteborg: Engelska (Church of England) parish, Sweden|Engelska (Göteborg Church of | England)]] | |||
| Engelsk – Episkopala | |||
|- | |- | ||
| Enhörna | | Enhörna | ||
| Enkhuset | |||
| Enköping | | Enköping | ||
| Enköpings-Näs | | Enköpings-Näs | ||
| Line 82: | Line 94: | ||
|- | |- | ||
| Enåsa | | Enåsa | ||
| Erik | |||
| Eriksberg | | Eriksberg | ||
| Eriksfält | | Eriksfält | ||
| Erikstad | | Erikstad | ||
|- | |||
| Eringsboda | | Eringsboda | ||
| Erska | | Erska | ||
| Erstavik | | Erstavik | ||
| Ervalla | | Ervalla | ||
| Esarp | | Esarp | ||
|- | |||
| Eskelhem | | Eskelhem | ||
| Eskilstorp | | Eskilstorp | ||
| [[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Eskilstuna: Fors]] | | [[Eskilstuna: Fors parish, Sweden|Eskilstuna: Fors]] | ||
| [[Eskilstuna: Fristaden parish, Sweden|Eskilstuna: Fristaden]] | | [[Eskilstuna: Fristaden parish, Sweden|Eskilstuna: Fristaden]] | ||
| [[Eskilstuna: Karl Gustafs stad parish, Sweden|Eskilstuna: Karl Gustafs stad]] | | [[Eskilstuna: Karl Gustafs stad parish, Sweden|Eskilstuna: Karl Gustafs stad]] | ||
|- | |||
| [[Eskilstuna: Kloster parish, Sweden|Eskilstuna: Kloster]] | | [[Eskilstuna: Kloster parish, Sweden|Eskilstuna: Kloster]] | ||
| [[Eskilstuna: L.D.S. Congregation, Sweden|Eskilstuna: L.D.S. Congre- gation]] | | [[Eskilstuna: L.D.S. Congregation, Sweden|Eskilstuna: L.D.S. Congre- gation]] | ||
| [[Eskilstuna: Nya och Gamla staden parish, Sweden|Eskilstuna: Nya och Gamla staden]] | | [[Eskilstuna: Nya och Gamla staden parish, Sweden|Eskilstuna: Nya och Gamla staden]] | ||
| [[Eskilstuna: Stadsfösamlingen parish, Sweden|Eskilstuna Stadsfösamlingen]] | | [[Eskilstuna: Stadsfösamlingen parish, Sweden|Eskilstuna Stadsfösamlingen]] | ||
| [[Eskilstuna: Tunafors parish, Sweden|Eskilstuna: Tunafors]] | | [[Eskilstuna: Tunafors parish, Sweden|Eskilstuna: Tunafors]] | ||
|- | |||
| Eskilsäter | | Eskilsäter | ||
| Eslöv | | Eslöv | ||
| Essinge | | Essinge | ||
| Essingen (Lilla) | |||
| Essingen (Stora) | |||
|- | |||
| Essunga | | Essunga | ||
| | | Esterna | ||
| Estuna | | Estuna | ||
| Etelhem | |||
|Ettak | |||
|- | |- | ||
| | | Eugenia | ||
| Everlöv | | Everlöv | ||
| Evertsberg | |||
| Everöd | | Everöd | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
[[Category:Sweden]] | [[Category:Sweden]] | ||