London Business and Occupations: Difference between revisions

no edit summary
(FHL)
No edit summary
Line 137: Line 137:
| 1755-1898
| 1755-1898
|-
|-
| Fishmongers
| Fishmongers  
| 1614-1860  
| 1614-1860  
| 1593-1870
| 1593-1870
|-
|-
| Fletchers
| Fletchers  
|
|  
| 1519-1602, 1732-1898
| 1519-1602, 1732-1898
|-
|-
| Founders
| Founders  
| 1643-1781
| 1643-1781  
| 1681-1801
| 1681-1801
|-
|-
| Framework Knitters
| Framework Knitters  
| 1694-1873
| 1694-1873  
| 1713-1889
| 1713-1889
|-
|-
| Fruiterers
| Fruiterers  
| 1749-1903
| 1749-1903  
| 1749-1938
| 1749-1938
|-
| Gardeners
|
| 1607-1658
|-
| Glass Sellers
| 1665-1853
| 1664-1913
|-
|-
| Merchant Taylors  
| Merchant Taylors  
407,336

edits