Estonian Genealogical Word List: Difference between revisions

added the months
(added the months)
 
(10 intermediate revisions by one other user not shown)
Line 6: Line 6:
| link5=[[Estonian Genealogical Word List|Estonian Genealogical Word List]]
| link5=[[Estonian Genealogical Word List|Estonian Genealogical Word List]]
}}  
}}  
==Months==
{| width="25%" border="0"
|-
| width="25%" |'''English'''
| width="25%" |'''Estonian'''
|-
|January
|jaanuar
|-
|February
|veebruar
|-
|March
|märts
|-
|April
|aprill
|-
|May
|mai
|-
|June
|juuni
|-
|July
|juuli
|-
|August
|august
|-
|September
|september
|-
|October
|oktoober
|-
|November
|november
|-
|December
|detsember
|}


==General Word List==
==General Word List==
Line 67: Line 109:
|-
|-
| apteek  ||  drugstore
| apteek  ||  drugstore
|-
| ärakiri || copy, transcript
|-
|-
| ärasõlt  ||  departure
| ärasõlt  ||  departure
Line 980: Line 1,024:
|-
|-
| näpp  ||  finger  
| näpp  ||  finger  
|-
| neist || of them
|-
|-
| neli  ||  four  
| neli  ||  four  
|-
| nende || their
|-
|-
| niitma  ||  mow
| niitma  ||  mow
|-
| nimed || names
|-
|-
| nimepäev || name - day  
| nimepäev || name - day  
|-
|-
| nimetus  ||  name
| nimetus  ||  name
|-
| nimi || name
|-
|-
| nina || nose  
| nina || nose  
|-
| ning || also
|-
|-
| nisu  ||  wheat
| nisu  ||  wheat
Line 1,018: Line 1,072:
|-
|-
| nuhtlus || punishment  
| nuhtlus || punishment  
|-
| nummer || index, enumerate, number
|-
|-
| nüüd || now, at present
| nüüd || now, at present
Line 1,058: Line 1,114:
|-
|-
| õnnistus  ||  blessing
| õnnistus  ||  blessing
|-
| on tehtud || completed, done
|-
|-
| öö  ||  night
| öö  ||  night
Line 1,068: Line 1,126:
|-
|-
| ööpäev ||  day, day and night  
| ööpäev ||  day, day and night  
|-
| õpetaja || teacher
|-
|-
| õpetlane  ||  scholar
| õpetlane  ||  scholar
Line 1,094: Line 1,154:
|-
|-
| paber ||  paper  
| paber ||  paper  
|-
| päev || day
|-
|-
| päevakava  ||  schedule  
| päevakava  ||  schedule  
|-
| päeval || on the day
|-
|-
| päevaleht  ||  daily  
| päevaleht  ||  daily  
Line 1,137: Line 1,201:
| peenleib  ||  rye bread
| peenleib  ||  rye bread
|-
|-
| perekonnanimi || surname  
| peigmees || groom
|-
| perekonnanimi, perekonna nimi || surname  
|-
| perekonnaseisu || personal status
|-
|-
| perkond || family  
| perkond || family  
|-
|-
|Pernau
| perkondlik seis || marital status
|a former name for the city of Pärnu
|-
| Pernau || a former name for the city of Pärnu
|-
|-
| personaalraamat || personal book (similar to a family register)
| personaalraamat || personal book (similar to a family register)
Line 1,155: Line 1,224:
|-
|-
| poeg  ||  son  
| poeg  ||  son  
|-
| poeg lapsed  ||  male child
|-
|-
| põetama  ||  nurse
| põetama  ||  nurse
|-
| põhjal || sworn, reason
|-
|-
| põhjamaine || northern
| põhjamaine || northern
|-
|-
| poiss  ||  boy  
| poiss  ||  boy  
|-
| poisslaps  ||  boy child
|-
|-
| poissmees  ||  bachelor
| poissmees  ||  bachelor
Line 1,185: Line 1,260:
|-
|-
| proua || lady, Mrs., madam
| proua || lady, Mrs., madam
|-
| pruut || bride
|-
|-
| Püha Vaimu Kirik || Holy Ghost Church
| Püha Vaimu Kirik || Holy Ghost Church
Line 1,251: Line 1,328:
|-
|-
| rikas  ||  rich
| rikas  ||  rich
|-
| ristida || to baptize
|-
| ristida tooja || person bringing baptismal candidate
|-
|-
| ristiema || godmother  
| ristiema || godmother  
Line 1,259: Line 1,340:
|-
|-
| ristima || to christen, baptize
| ristima || to christen, baptize
|-
| ristiti || baptized
|-
| ristitud || christened, baptized
|-
|-
| ristiusk  ||  Christianity  
| ristiusk  ||  Christianity  
Line 1,298: Line 1,383:
|-
|-
| saabumine  ||  arrival  
| saabumine  ||  arrival  
|-
| saadetud || sent
|-
|-
| saar  ||  island
| saar  ||  island
Line 1,348: Line 1,435:
| sugupuu  || pedigree, family tree  
| sugupuu  || pedigree, family tree  
|-
|-
| suguvõsa  || family
| suguvõsa  || family
|-
|-
| suhkur || sugar  
| suhkur || sugar  
|-
|-
| sünd  || birth  
| sünd  || birth  
|-
|-
| sündima   || be born
| sündima || be born
|-
| sündimise || birth
|-
| sündimise koht || birth place
|-
| sündinu on #_ ema laps || birth order of child born to mother
|-
| sündinud, sünndinud || born
|-
|-
| sündinud ja ristitud || born and baptized
| sündinud ja ristitud || born and baptized
Line 1,360: Line 1,455:
| sünniaeg || date of birth  
| sünniaeg || date of birth  
|-
|-
| sünnid || baptized
| sünnid || baptized
|-
|-
| sünnid, laulatatud ja surmad || births, marriages and deaths
| sünnid, laulatatud ja surmad || births, marriages and deaths
|-
|-
| sünnikoht || birth-place  
| sünnikoht || birth-place  
Line 1,369: Line 1,464:
|-
|-
| sünnipärene ||  inborn, hereditary  
| sünnipärene ||  inborn, hereditary  
|-
| sünniregister || birth register
|-
|-
| sünnitama  ||  give birth  
| sünnitama  ||  give birth  
Line 1,375: Line 1,472:
|-
|-
| suremus  ||  mortality
| suremus  ||  mortality
|-
| suri || died
|-
|-
| surm || death  
| surm || death  
Line 1,381: Line 1,480:
|-
|-
| surmakuulutus || obituary  
| surmakuulutus || obituary  
|-
| surmaregister || death register, death record
|-
|-
| surmatunnistus  ||  certificate of death  
| surmatunnistus  ||  certificate of death  
|-
| surma põhjus || cause of death
|-
|-
| surnad  ||  deceased
| surnad  ||  deceased
|-
| surnud ristimata || died without baptism
|-
| surnult sündinud || born dead
|-
|-
| suue || mouth
| suue || mouth
Line 1,397: Line 1,504:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! Estonian !! English
! Estonian !! English
|-
| tahendused || remarks, notes
|-
|-
|Taani
|Taani
Line 1,435: Line 1,544:
|-
|-
| tark  ||  wise
| tark  ||  wise
|-
| teadaande || notification
|-
| teadaandja || person notifying
|-
|-
| teadlane || scientist  
| teadlane || scientist  
Line 1,445: Line 1,558:
|-
|-
| tehas  ||  factory
| tehas  ||  factory
|-
| tema || his, her, it
|-
|-
| tere || good day, hello  
| tere || good day, hello  
Line 1,463: Line 1,578:
|-
|-
| tõde || truth  
| tõde || truth  
|-
| tõendusel || testimony
|-
|-
| toidukaart  ||  menu
| toidukaart  ||  menu
Line 1,495: Line 1,612:
|-
|-
| tüdruk  ||  girl
| tüdruk  ||  girl
|-
| tuhat || thousand
|-
|-
| tulek  ||  coming  
| tulek  ||  coming  
Line 1,503: Line 1,622:
|-
|-
| tuletorn ||  lighthouse
| tuletorn ||  lighthouse
|-
| tund || time, hour
|-
| tunnistaja || witness
|-
|-
| turg  ||  market
| turg  ||  market
Line 1,508: Line 1,631:
| tütar || daughter  
| tütar || daughter  
|-
|-
| tütar laps  || girl  
| tütar laps, tütarlaps || girl, girl child
|-
| tütarlapsed || girl children
|-
|-
| tuul  ||  wind
| tuul  ||  wind
Line 1,521: Line 1,646:
|-
|-
| üheksa  ||  nine
| üheksa  ||  nine
|-
| üheksasada  ||  nine hundred
|-
|-
| uitama || wander  
| uitama || wander  
|-
|-
| üks  ||  one
| üks  ||  one
|-
| üksikut  || single
|-
| üleüldised || special
|-
|-
| umbrik || envelope
| umbrik || envelope
Line 1,537: Line 1,668:
|-
|-
| usund  ||  religion  
| usund  ||  religion  
|-
| usutunnistus || faith, religion
|-
|-
| uudis  ||  news  
| uudis  ||  news  
Line 1,567: Line 1,700:
|-
|-
| vabastama  ||  free
| vabastama  ||  free
|-
| vaderite || godparents
|-
| väljapool abielu sündinud || born out of wedlock
|-
|-
|Valk / Walk
|Valk / Walk
Line 1,628: Line 1,765:
|-
|-
| vanem || older; elder  
| vanem || older; elder  
|-
| vanemate || parents
|-
| vanemate nimed || parents' names
|-
|-
| vang  ||  prisoner
| vang  ||  prisoner
Line 1,633: Line 1,774:
| vangla || prison
| vangla || prison
|-
|-
| vanus  ||  age
| vanus  ||  age, at the age of
|-
|-
| vapp || coat of arms  
| vapp || coat of arms  
Line 1,665: Line 1,806:
|Vittenstein / Wittenstein
|Vittenstein / Wittenstein
|a former German name for the city of Paide
|a former German name for the city of Paide
|-
| või || or
|-
|-
| võõrasema || stepmother  
| võõrasema || stepmother  
2,603

edits