Sweden Business and Occupations: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 22: Line 22:
| ackuschörska  
| ackuschörska  
|  
|  
| a midwife
| a midwife  
| <br>
| <br>
|-
|-
Line 3,328: Line 3,328:
|  
|  
|  
|  
|
|-
| tegelbrännare
|
| brickmaker, tiler
|
|-
| tegelslagare
|
| brickmoulder, tiler
| See tegelslagare
| tegeltäckare
|
| tiler
|  
|  
|-
|-
Reviewer, editor, pagecreator
28,313

edits