Reviewer, editor, pagecreator
28,313
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 22: | Line 22: | ||
| ackuschörska | | ackuschörska | ||
| | | | ||
| a midwife | | a midwife | ||
| <br> | | <br> | ||
|- | |- | ||
| Line 3,328: | Line 3,328: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
| tegelbrännare | |||
| | |||
| brickmaker, tiler | |||
| | |||
|- | |||
| tegelslagare | |||
| | |||
| brickmoulder, tiler | |||
| See tegelslagare | |||
| tegeltäckare | |||
| | |||
| tiler | |||
| | | | ||
|- | |- | ||